Добредојде

-
-

-
-

-
-

-
-

ЛУКСЕМБУРГ - МАКЕДОНИЈА
Квалификациски турнир до 19 години за Елитна фаза, 19. ноември (вторник), 13:00 часот

ФФМ ТВ Архива

        1. Fk Renova - Fk Sileks - 10.08.2019
        2. Fk Shkupi - Fk Borec - 10.08.2019
        3. Fk Struga Trim Ljum - Fk Rabotnichki - 10.08.2019
        1. Fk Makedonija Gj.P - Fk Akademija Pandev - 18.08.2019
        2. Fk Renova - Fk Struga T.Lj - 18.08.2019
        3. Fk Sileks - Fk Shkendija - 18.08.2019
        1. Fk Akademija Pandev - Fk Borec - 25.08.2019
        2. Fk Shkendija - Fk Makedonija Gj.P - 25.08.2019
        3. Fk Shkupi 1927 - Fk Renova - 25.08.2019
        1. Fk Borec - Fk Shkendija - 31.08.2019
        2. Fk Sileks - Fk Makedpnija Gj.P - 31.08.2019
        3. Fk Struga Trim Ljum - Fk Shkupi 1927 - 31.08.2019
        1. Fk Makedonija Gj.P - Fk Borec - 14.09.2019
        2. Fk Shkupi - Fk Sileks - 14.09.2019
        3. Fk Vardar - Fk Struga Trim Ljum - 14.09.2019
        1. Fk Rabotnichki - Makedonija Gj.P - 18.09.2019
        2. Fk Renova - Fk Shkendija - 18.09.2019
        3. Fk Sileks - Fk Borec 1919 - 18.09.2019
        4. Fk Struga Trim Ljum - Fk Akademija Pandev - 18.09.2019
        1. Fk Akademija Pandev - Fk Shkupi1927 - 22.09.2019
        2. Fk Shkendija - Fk Struga Trim Ljum - 22.09.2019
        3. Fk Vardar - Fk Sileks - 22.09.2019
        1. Fk Renova - Fk Borec 1919 - 29.09.2019
        2. Fk Sileks - Fk Rabotnichki - 29.09.2019
        3. Fk Struga Trim Ljum - Fk Makedonija Gj.P - 29.09.2019
        1. AKADEMIJA PANDEV - SILEKS 9 KOLO PMFL
        2. BOREC - STRUGA 9 KOLO-
        3. MAK GP - SKUPI 9 KOLO PMFL-
        1. Borec - Skupi 10 kolo PMFL-
        2. Rabotnicki - Struga T.L 10 kolo-
        3. Sileks - Renova 10 kolo PMFL-
        1. Akademija Pandev - Makedonija GP 11 kolo-
        2. Skendija - Sileks 11 kolo PMFL-
        3. Struga TL - Renova 11 kolo PMFL-
        4. Vardar - Borec 11 kolo PMFL-
        1. Borec - Akademija Pandev 12 kolo PMFL-
        2. Renova - Skupi 12 kolo PMFL-
        3. Sileks - Struga TL 12 kolo PMFL-
        1. Makedonija GP - Sileks 13 kolo PMFL-
        2. Skendija - Borec 13 kolo PMFL-
        3. Skupi - Struga TL 13 kolo PMFL-
        1. Borec - Makedonija GP 14 kolo PMFL-
        2. Renova - Akademija Pandev 14 kolo PMFL-
        3. Sileks - Skupi 14 kolo PMFL -
        1. Fk Kadino - Fk Labunishta - 24.08.2019
        2. Fk Ohrid Lihnidos - Fk Vlazerimi - 24.08.2019
        1. Fk Belasica - Fk Kit Go - 24.08.2019
        2. Fk Kozhuf - Fk Tikvesh - 24.08.2019
        1. Fk Bregalnica - Fk Osogovo - 31.08.2019
        2. Fk Tikvesh - Fk Plachkovica - 01.09.2019
        1. Fk Skopje - Fk Pelister - 01.09.2019
        2. Fk Vlazrimi - Fk Labunishta - 01.09.2019
        1. Fk Belasica - Fk Kamenica Sasa - 07.09.2019
        2. Fk Osogovo - Fk Tikvesh - 07.09.2019
        1. Fk Kadino - Fk Skopje - 07.09.2019
        2. Fk Labunishta - Fk Vardar Forino - 07.09.2019
        1. Fk Belasica - Fk Kozhuf - 15.09.2019
        2. Fk Tikvesh - Fk Pitu Guli - 15.09.2019
        1. Fk Gostivar - Fk Korab - 15.09.2019
        2. Fk Skopje - Fk Labunishta - 15.09.2019
        1. Fk Bregalnica - Fk Tikvesh - 19.09.2019
        2. Fk Plachkovica - Fk belasica - 21.09.2019
        1. Fk Kadino - Fk Ohrid Lihnidos - 21.09.2019
        2. Fk Pelister - Fk Gostivar - 21.09.2019
        1. Fk Belasica - Fk Osogovo - 28.09.2019
        2. Fk Kamenica Sasa - Gfk Tikvesh - 28.09.2019
        1. Fk Drita - Fk Vardar s.Forino - 28.09.2019
        2. Fk Gostivar - Fk Kadino - 28.09.2019
        1. PLACKOVICA - MAK KAMENICA 7 KOLO VMFL-
        2. TIKVES - KIT GO 7 KOLO VMFL-
        1. SKOPJE - DRITA VMFL 7 KOLO
        1. Belasica - Bregalnica 8 kolo VMFL 13 10 2019-
        2. Kozuv - Pitu Guli 8 kolo 12 10 2019-
        1. Gostiv - Vardar F 8 kolo 12 10 2019-
        2. Velazerimi - Drita 8 kolo 12 10 2019-
        1. Osogovo - Makedonska Kamenica 9 kolo VMFL-
        2. Tikves - Belasica 9 kolo VMFL-
        1. Kadino - Velazerimi 9 kolo VMFL-
        2. Skopje - Gostivar 9 kolo VMFL-
        1. Sasa Makedonska K - Pobeda 10 kolo VMFL
        2. tikves - Kozuv 10 kolo VMFL-
        1. Skopje - Korab 10 kolo VMFL-
        2. Vardar Forino - Pelister 1- kolo VMFL-
        1. Kozuv - Kit Go 11 kolo VMFL-
        2. Osogovo - Bregalnica 11 kolo VMFL-
        1. Gostivar - Ohrid 11 kolo VMFL-
        2. Kadino - Vardar 11 kolo VMFL-
        1. Sasa - Belasica 12 kolo VMFL-
        2. Tikves - Osogovo 12 kolo VMFL-
        1. Skopje - Kadino 12 kolo VMFL-
        2. Vardar Forino - Labunista 12 kolo VMFL-
        1. Fk Ak. Pandev - Fk Korabi - 07.11.2018
        2. Fk Makedonija - Fk Rabotnichki - 07.11.2018
        3. Fk Shkendija - Fk Pobeda - 07.11.2018
        4. Fk Sileks - Fk Belasica - 07.11.2018
        1. FK BELASICA - FK SILEKS - 05.12.2018
        2. FK KORAB - FK AK. PANDEV - 05.12.2018
        3. FK POBEDA - FK SHKENDIJA - 05.12.2018
        4. FK RABOTNICHKI - FK MAKEDONIJA - 05.12.2018
        1. Fk Ak. Pandev - Fk Pobeda - 06.03.2019
        2. Fk Belasica - Fk Makedonija G.P - 27.02.2019
        3. Fk Makedonija - Fk Belasica - 10.04.2019
        4. Fk Pobeda - Fk Ak. Pandev - 10.04.2019
        1. Fk Gostivar - Fk Shkendija - 21.08.2019
        2. Fk Kamenica Sasa - Fk Vardar - 28.08.2019
        3. Fk Ljuboten - Fk Tikvesh - 20.08.2019
        4. Fk Ohrid Lihnidos - Fk Belasica - 21.08.2019
        5. Fk Osogovo - Fk Pobeda - 21.08.2019
        6. Fk Teteks - Fk Shkupi 1927 - 21.08.2019
        1. Fk Borec 1919 - Fk Struga Trim Ljum - 25.09.2019
        2. Fk Bregalnica - Fk Makedonija Gj.P - 25.09.2019
        3. Fk Shkupi 1927 - Fk Sileks - 25.09.2019
        4. Fk Tikvesh - Fk Renova - 25.09.2019
        5. Fk Vardar - Fk Shkendija - 25.09.2019
        6. Makedonija GP - Bregalnica 1-8 finale Kup MKD 30.10.2019-
        7. Rabotnicki - Pelister 1-8 finale Kup MKD 30.10.2019-
        8. Sileks - Skupi 1-8 finale Kup MKD 30.10.2019-
        9. Skendija - Vardar 1-8 finale Kup MKD 30.10.2019-
        10. Struga - Borec 1-8 finale Kup MKD 30.10.2019-
      1. MKD U21 - ARM U21 - 11.09.2018
      2. U21 Macedonia - Gibraltar 16.10.2018