Добредојде

МАКЕДОНИЈА до 17 години - СРБИЈА до 17 години
Пријателски натпревар, 22. октомври (четврток), 11:00 часот

-
-

-
-

-
-

-
-

-
-

ФФМ ТВ Архива

        1. Fk Renova - Fk Sileks - 10.08.2019
        2. Fk Shkupi - Fk Borec - 10.08.2019
        3. Fk Struga Trim Ljum - Fk Rabotnichki - 10.08.2019
        1. Fk Makedonija Gj.P - Fk Akademija Pandev - 18.08.2019
        2. Fk Renova - Fk Struga T.Lj - 18.08.2019
        3. Fk Sileks - Fk Shkendija - 18.08.2019
        1. Fk Akademija Pandev - Fk Borec - 25.08.2019
        2. Fk Shkendija - Fk Makedonija Gj.P - 25.08.2019
        3. Fk Shkupi 1927 - Fk Renova - 25.08.2019
        1. Fk Borec - Fk Shkendija - 31.08.2019
        2. Fk Sileks - Fk Makedpnija Gj.P - 31.08.2019
        3. Fk Struga Trim Ljum - Fk Shkupi 1927 - 31.08.2019
        1. Fk Makedonija Gj.P - Fk Borec - 14.09.2019
        2. Fk Shkupi - Fk Sileks - 14.09.2019
        3. Fk Vardar - Fk Struga Trim Ljum - 14.09.2019
        1. Fk Rabotnichki - Makedonija Gj.P - 18.09.2019
        2. Fk Renova - Fk Shkendija - 18.09.2019
        3. Fk Sileks - Fk Borec 1919 - 18.09.2019
        4. Fk Struga Trim Ljum - Fk Akademija Pandev - 18.09.2019
        1. Fk Akademija Pandev - Fk Shkupi1927 - 22.09.2019
        2. Fk Shkendija - Fk Struga Trim Ljum - 22.09.2019
        3. Fk Vardar - Fk Sileks - 22.09.2019
        1. Fk Renova - Fk Borec 1919 - 29.09.2019
        2. Fk Sileks - Fk Rabotnichki - 29.09.2019
        3. Fk Struga Trim Ljum - Fk Makedonija Gj.P - 29.09.2019
        1. AKADEMIJA PANDEV - SILEKS 9 KOLO PMFL
        2. BOREC - STRUGA 9 KOLO-
        3. MAK GP - SKUPI 9 KOLO PMFL-
        1. Borec - Skupi 10 kolo PMFL-
        2. Rabotnicki - Struga T.L 10 kolo-
        3. Sileks - Renova 10 kolo PMFL-
        1. Akademija Pandev - Makedonija GP 11 kolo-
        2. Skendija - Sileks 11 kolo PMFL-
        3. Struga TL - Renova 11 kolo PMFL-
        4. Vardar - Borec 11 kolo PMFL-
        1. Borec - Akademija Pandev 12 kolo PMFL-
        2. Renova - Skupi 12 kolo PMFL-
        3. Sileks - Struga TL 12 kolo PMFL-
        1. Makedonija GP - Sileks 13 kolo PMFL-
        2. Skendija - Borec 13 kolo PMFL-
        3. Skupi - Struga TL 13 kolo PMFL-
        1. Borec - Makedonija GP 14 kolo PMFL-
        2. Renova - Akademija Pandev 14 kolo PMFL-
        3. Sileks - Skupi 14 kolo PMFL -
        1. Akademija Pandev - Struga TL 15 kolo PMFL 24 11 2019-
        2. Borec - Sileks 15 kolo PMFL 24 11 2019 -
        3. Skendija - Renova 15 kolo PMFL 24 11 2019-
        1. Rabotnicki - Borec 16 kolo PMFL 27 11 2019-
        2. Renova - Makedonija GP 16 kolo PMFL 27 11 2019-
        3. Skupi - Akademija Pandev 16 kolo PMFL 27 11 2019-
        4. Struga TL - Skendija 16 kolo PMFL 27 11 2019-
        1. Borec - Renova 17 kolo PMFL 01 12 2019 -
        2. Rabotnicki - Sileks 17 kolo PMFL 01 12 2019 -
        3. Skendija - Skupi17 kolo PMFL 01 12 2019 -
        1. Renova - Rabotnicki 18 kolo PMFL 08 12 2019-
        2. Skupi - Mkaedonija GP 18 kolo PMFL 08 12 2019-
        3. Struga TL - Borec 18 kolo PMFL 08 12 2019-
        1. Renova - Sileks 19 kolo PMFL 16 02 2020
        2. Skupi - Borec 19 kolo PMFL 16 02 2020
        3. Struga TL - Rabotnicki 19 kolo PMFL 16 02 2020
        1. Rabotnicki - Skupi 23 02 2020 20 kolo PMFL-
        2. Renova - Struga TL 23 02 2020 20 kolo PMFL
        3. Sileks - Skendija 23 02 2020 20 kolo PMFL
        1. Akademija Pandev - Borec PMFL 21 kolo-
        2. Skendija - Makedonija GP PMFL 21 kolo-
        3. Skupi - Renova PMFL 21 kolo-
        4. Struga TL - Sileks PMFL 21 kolo -
        1. Borec - Skendija 22 kolo PFML-
        2. Sileks - Makedonija GP 22 kolo PMFL-
        3. Struga TL - Skupi 22 kolo PFML-
        1. Akademija Pandev - Renova 23 kolo PMFL 11 03 2020
        2. Makedonija GP - Borec 23 kolo PMFL 11 03 2020
        3. Skupi - Sileks 23 kolo PMFL 11 03 2020
        4. Vardar - Struga TL 23 kolo PMFL 11 03 2020
        1. BELASICA - SILEKS 09-08-2020
        2. Makodonija GP - Rabotnicki 09-08-2020
        3. PELISTER - AKADEMIJA PANDEV 09-08-2020
        4. RENOVA - SRTUGA 09-08-2020
        1. Борец - Ренова 16-08-2020
        2. Силекс - Пелистер 14-08-2020
        3. Шкендија - Струга ТЛ 16-08-2020
        4. Шкупи - Македонија ЃП 16-08-2020
        1. Беласица-Шкупи
        2. Пелистер-Работнички
        3. Ренова-Академија Пандев
        4. Струга ТЛ-Борец
        1. А.Пандев-Струга ТЛ
        2. Македонија ЃП-Беласица
        3. Силекс-Ренова
        4. Шкендија-Борец
        1. Беласица - Шкендија
        2. Борец - Академија Пандев
        3. Пелистер - Македонија Ѓ.П.
        4. Ренова - Работнички
        1. Беласица-Пелистер
        2. Работнички - Струга ТЛ
        3. Силекс-Борец
        4. Шкупи-Ренова
        1. Академија Пандев-Силекс
        2. Вардар-Беласица
        3. Ренова-Македонија ЃП
        4. Струга ТЛ - Шкупи
        1. Брегалница - Ренова
        2. Македонија ЃП - Струга ТЛ
        3. Работнички - Академија Пандев
        4. Шкупи - Борец
        1. Академија Пандев - Шкупи
        2. Ренова-Пелистер
        3. Силекс - Работнички
        4. Струга ТЛ-Беласица
        1. Fk Kadino - Fk Labunishta - 24.08.2019
        2. Fk Ohrid Lihnidos - Fk Vlazerimi - 24.08.2019
        1. Fk Belasica - Fk Kit Go - 24.08.2019
        2. Fk Kozhuf - Fk Tikvesh - 24.08.2019
        1. Fk Bregalnica - Fk Osogovo - 31.08.2019
        2. Fk Tikvesh - Fk Plachkovica - 01.09.2019
        1. Fk Skopje - Fk Pelister - 01.09.2019
        2. Fk Vlazrimi - Fk Labunishta - 01.09.2019
        1. Fk Belasica - Fk Kamenica Sasa - 07.09.2019
        2. Fk Osogovo - Fk Tikvesh - 07.09.2019
        1. Fk Kadino - Fk Skopje - 07.09.2019
        2. Fk Labunishta - Fk Vardar Forino - 07.09.2019
        1. Fk Belasica - Fk Kozhuf - 15.09.2019
        2. Fk Tikvesh - Fk Pitu Guli - 15.09.2019
        1. Fk Gostivar - Fk Korab - 15.09.2019
        2. Fk Skopje - Fk Labunishta - 15.09.2019
        1. Fk Bregalnica - Fk Tikvesh - 19.09.2019
        2. Fk Plachkovica - Fk belasica - 21.09.2019
        1. Fk Kadino - Fk Ohrid Lihnidos - 21.09.2019
        2. Fk Pelister - Fk Gostivar - 21.09.2019
        1. Fk Belasica - Fk Osogovo - 28.09.2019
        2. Fk Kamenica Sasa - Gfk Tikvesh - 28.09.2019
        1. Fk Drita - Fk Vardar s.Forino - 28.09.2019
        2. Fk Gostivar - Fk Kadino - 28.09.2019
        1. PLACKOVICA - MAK KAMENICA 7 KOLO VMFL-
        2. TIKVES - KIT GO 7 KOLO VMFL-
        1. SKOPJE - DRITA VMFL 7 KOLO
        1. Belasica - Bregalnica 8 kolo VMFL 13 10 2019-
        2. Kozuv - Pitu Guli 8 kolo 12 10 2019-
        1. Gostiv - Vardar F 8 kolo 12 10 2019-
        2. Velazerimi - Drita 8 kolo 12 10 2019-
        1. Osogovo - Makedonska Kamenica 9 kolo VMFL-
        2. Tikves - Belasica 9 kolo VMFL-
        1. Kadino - Velazerimi 9 kolo VMFL-
        2. Skopje - Gostivar 9 kolo VMFL-
        1. Sasa Makedonska K - Pobeda 10 kolo VMFL
        2. tikves - Kozuv 10 kolo VMFL-
        1. Skopje - Korab 10 kolo VMFL-
        2. Vardar Forino - Pelister 1- kolo VMFL-
        1. Kozuv - Kit Go 11 kolo VMFL-
        2. Osogovo - Bregalnica 11 kolo VMFL-
        1. Gostivar - Ohrid 11 kolo VMFL-
        2. Kadino - Vardar 11 kolo VMFL-
        1. Sasa - Belasica 12 kolo VMFL-
        2. Tikves - Osogovo 12 kolo VMFL-
        1. Skopje - Kadino 12 kolo VMFL-
        2. Vardar Forino - Labunista 12 kolo VMFL-
        1. Kozuv - Belasica 13 kolo VMFL 23 11 2019
        2. Plackovica - Pobeda 13 kolo VMFL 23 11 2019
        1. FK Kadino - FK Drita 13 kolo VMFL 23 11 2019 -
        2. Korab - Gostivar 13 kolo VMFL 23 11 2019
        1. Sasa - Kozuv 31 11 2019 VMFL-
        2. Tikves - Bregalnica 31 11 2019 VMFL-
        1. Gostivar - Pelister 31 11 2019 VMFL-
        2. Skopje - Vardar Forino 31 11 2019 VMFL-
        1. Kadino - Gostivar VMFL 15 kolo-
        2. Labunista - Ohrid VMFL 15 kolo-
        3. Skopje - Velazerimi VMFL 15 kolo -
        1. Bregalnica - Kit GO VMFL 15 kolo-
        1. Belasica - Pitu Guli 16 kolo VMFL
        2. Kit Go - Tikves 16 kolo VMFL
        1. Drita - Skopje 16 kolo VMFL
        2. Velazerimi - Pelister 16 kolo VMFL
        1. Гостивар-Охрид
        2. Лабуништа-Кораби
        3. Скопје-Влазерими
        1. Плачковица-Тиквеш
        2. Победа-Кит Го
        3. Саса- Брегалница
        1. Кадино-Дрита
        2. Лабуништа-Гостивар
        3. Охрид-Велешта
        1. Брегалница-Плачковица
        2. Слога-Каменица
        3. Тиквеш-Кожуф
        1. Велазерими - Вардар Форино
        2. Скопје - Кадино
        1. Каменица - Победа
        2. Плачковица - Слога Виница
        1. Гостивар - Велешта
        2. Кадино - Влазерими
        3. Лабуништа - Дрита
        1. Кит Го - Тиквеш
        2. Победа - Плачковица
        3. Слога - Кожуф
        1. Вардар Форино-Кадино
        2. Дрита-Гостивар
        3. Скопје-Лабуништа
        1. Осогово-Слога Виница
        2. Плачковица-Росоман
        3. Тиквеш-Брегалница
        1. Гостивар - Скопје
        2. Лабуниште - Велазерими
        3. Охрид Лихнидос - Вардари
        1. Каменица Саса - Плачковица
        2. Кит Го - Брегалница
        3. Слога Виница - Тиквеш
        1. Вардар Форино-Лабуниште
        2. Кадино-Охрид
        3. Скопје-Велешта
        1. Брегалница-Слога Виница
        2. Осогово-Росоман
        3. Плачковица-Кит Го
        1. Гостивар - Вардар Форино
        2. Дрита - Скопје
        3. Кораби - Охрид
        1. Каменица Саса - Осогово
        2. Кит Го - Слога Виница
        3. Плачковица - Кожуф
        1. Fk Ak. Pandev - Fk Korabi - 07.11.2018
        2. Fk Makedonija - Fk Rabotnichki - 07.11.2018
        3. Fk Shkendija - Fk Pobeda - 07.11.2018
        4. Fk Sileks - Fk Belasica - 07.11.2018
        1. FK BELASICA - FK SILEKS - 05.12.2018
        2. FK KORAB - FK AK. PANDEV - 05.12.2018
        3. FK POBEDA - FK SHKENDIJA - 05.12.2018
        4. FK RABOTNICHKI - FK MAKEDONIJA - 05.12.2018
        1. Fk Ak. Pandev - Fk Pobeda - 06.03.2019
        2. Fk Belasica - Fk Makedonija G.P - 27.02.2019
        3. Fk Makedonija - Fk Belasica - 10.04.2019
        4. Fk Pobeda - Fk Ak. Pandev - 10.04.2019
        1. Fk Gostivar - Fk Shkendija - 21.08.2019
        2. Fk Kamenica Sasa - Fk Vardar - 28.08.2019
        3. Fk Ljuboten - Fk Tikvesh - 20.08.2019
        4. Fk Ohrid Lihnidos - Fk Belasica - 21.08.2019
        5. Fk Osogovo - Fk Pobeda - 21.08.2019
        6. Fk Teteks - Fk Shkupi 1927 - 21.08.2019
        1. Fk Borec 1919 - Fk Struga Trim Ljum - 25.09.2019
        2. Fk Bregalnica - Fk Makedonija Gj.P - 25.09.2019
        3. Fk Shkupi 1927 - Fk Sileks - 25.09.2019
        4. Fk Tikvesh - Fk Renova - 25.09.2019
        5. Fk Vardar - Fk Shkendija - 25.09.2019
        6. Makedonija GP - Bregalnica 1-8 finale Kup MKD 30.10.2019-
        7. Rabotnicki - Pelister 1-8 finale Kup MKD 30.10.2019-
        8. Sileks - Skupi 1-8 finale Kup MKD 30.10.2019-
        9. Skendija - Vardar 1-8 finale Kup MKD 30.10.2019-
        10. Struga - Borec 1-8 finale Kup MKD 30.10.2019-
        1. Akademija Pandev - Skupi - Kup na Makedonija 1-4 finale revans
        2. Bregalnica - Labunista 1-4 finale Kup na Makedonija 03 12 2019-
        3. Labunista - Bregalnica Kup na Makedonija 1-4 finale revans
        4. Rabotnicki - Skendija Kup na Makedonija 1-4 finale revans
        5. Renova - Struga TL Kup na Makedonija 1-4 finale revans
        6. Skendija - Rabotnicki 1-4 finale Kup na Makedonija 03 12 2019-
        7. Skupi - Akademija Pandev 1-4 finale Kup na Makedonija 03 12 2019-
        8. Struga - Renova 1-4 finale Kup na Makedonija 03 12 2019-
        1. Вардар Форино-Вардар
        2. Гостивар-Тиквеш
        3. Кит Го-Скопје
        4. Лабуништа-Силекс
        5. Македонија ЃП-Победа
        6. Пелистер-Љуботен
        7. Слога-Шкупи
        1. Академија Пандев-Вардар
        2. Брегалница-Беласица
        3. Македонија ЃП-Каменица САСА
        4. Струга ТЛ-Работнички
        5. Шкендија-Гостивар
        6. Шкупи-Кит Го
      1. MKD U21 - ARM U21 - 11.09.2018
      2. U21 Macedonia - Gibraltar 16.10.2018
    1. FUTSAL MAKEDONIJA - NORVESKA-
    2. FUTSAL MAKEDONIJA - VELS-
    3. FUTSAL VELS NORVESKA-